cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
Plot A(2,3) and B(2,5). What is the midpoint of points A and B?
I went shopping for a new car. the suggested manufacturers price is $26,985. With discounts for first time car buyer, being a college graduate, and the Labor Da
The value of 3 in 6,300 is _____ times the value of 3 in 530.
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored
I went shopping for a new car. the suggested manufacturers price is $26,985. With discounts for first time car buyer, being a college graduate, and the Labor Da
Select the values that make the inequality m 4 true. Then write an equivalent inequality, in terms of m. (Numbers written in order from least to greatest going
Isla, Bob and Marie are playing a game involving counters. The total number of counters stays the same throughout the game. At the start of the game, the ratio
Consider the polynomial function p(x)=-5x^6-3x^5+4x^2+6xp(x)=−5x 6 −3x 5 +4x 2 +6xp, left parenthesis, x, right parenthesis, equals, minus, 5, x, start su
I went shopping for a new car. the suggested manufacturers price is $26,985. With discounts for first time car buyer, being a college graduate, and the Labor Da
Identify the domain and range x -5 -2 1 5 7 y 10 11 4 10 15