At a bakery, Riley bought 3 bagels and 2 muffins
for $7.25. Karen bought 5 bagels and 4 muffins
for $13.25. What is the cost of each item?

At a bakery Riley bought 3 bagels and 2 muffins for 725 Karen bought 5 bagels and 4 muffins for 1325 What is the cost of each item class=

Respuesta :

Bangle is 1.25 while Muffins are 1.749 9 repeating