willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
What personnel records would you suggest for a small retailer with three employees?
Prior to the eighteenth century, Group of answer choices governments were primarily democratic. governments rarely sought the support of their people. most gove
1. Suppose you purchase a wireless router and connect it to your cable modem. Also suppose that your ISP dynamically assigns your connected device (that is, you
A circuit has a 10 Ω resistor connected to a 1.5 V dry cell. What is the current that can flow in the circuit?
Evaluate 2^-4 pleaseee help asap
The heights of women aged 20 to 29 follow approximately the N(64, 2.74) distribution. Men the same age have heights distributed as N(69.3, 2.7). What percent of
Caitlin has cut out a square piece of graph paper that contains a total of 81 blocks.How many blocks are there along one side of the square? Look at the bottom
A cone shaped container can hold 340.2 in cubed. If the radius of the opening is 5in what is the height of the cone? Round to the nearest in.
Ioana has three ropes whose lengths are 39 inches, 52 inches and 65 inches. She wants to cut the ropes into equal length pieces for magic tricks. No rope is to
Please help meeeee please