ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Why did the maji maji rebellion fail? east africans lost faith in their spiritual leader moments before the battle began. german reinforcements arrived as the e
How are algebraic properties applied in the steps to solving equations and use them to solve ½x + 4 = 12?
Israel has a mixed market economy this means they have small businesses opened and ran by the citizens as well as Government runs businesses and regulations
True or false "joe and tess mcgreen are purchasing their first home in durham, north carolina. they are seeking pre-qualification on a home loan. the unemployme
What is an example of an entertaining speech
How are animal and human research participants protected?
Pls help with this question: You give 1/3 of a pan of brownies to Susan and 1/6 of the brownies to Patrick. How much of the pan did you give away?
is 10+8v-3v and 18-3v equivalent?
Why do psychologists study animals, and what ethical guidelines safeguard human and animal research participants? how do human values influence psychology?
factor completely 2v^2+11v+5