4111008096
4111008096
04-04-2020
Mathematics
contestada
Can someone please help me out
Respuesta :
tinkerer111
tinkerer111
04-04-2020
Answer:
228.64 yds^2
Step-by-step explanation:
4(8*2)+(8*8)+4(6.29*4) = 228.64
Answer Link
daniellelathers
daniellelathers
04-04-2020
Herebeuebuenedhwueeuc.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Culture is the sum of the___and___ that a group of people share. A. Location;resources B. Beliefs;behaviors C. Museums;opera D. Clothing;food help me pls
list out the advantages of databasehelppp me please
Which set or sets does the number -3 belong to? interger, rational ,whole numbers
Read the passage. I declare to you to re-establish slavery would be to attempt the impossible: we have known how to face dangers to obtain our liberty, we shall
select a product that appears in a newspaper or online ad of several different stores. note the various prices and indicate whether any of these prices are sale
a cost for a pack of 25 pencils is $4:75. what is the unit price
It usually takes James 1 3/4 hours to get to his grandmothers house. Due to traffic, it took him 3 1/3 hours this time. How much longer did it take this time?
Elements in group 18 called Noble Gases are highly reactive because they have 1 valence electron. True False
One-fourth of a number minus 8 is -23
The sum of the interior angles